Do broni!

wtorek, stycznia 19, 2010

Nie wiem czy wiecie, ale MSBS to nowy zespół karabinów, który wejdzie do polskiej armii już niedługo! Karabin szturmowy (w układzie klasycznym), karabin szturmowy typu commando (krótszy), w układzie bull-pup, magazynki zgodne ze standardem M4/M16, kaliber 5.56 (nabój pośredni), do tego dużo szyn montażowych (systemu Picantiny).Nie to, że beryl i mini beryl to jakieś plewy, ale jak twierdzą wojskowi - możliwości ich modernizacji się zakończyły. Pochodzą one konstrukcyjnie od AK47, beryle są również na amunicję 5.56, ale nie na standardowe magazynki natowskie.

Zawsze zastanawiało mnie, jak przeładowanie magazynka (tak częste w shooterach) wygląda w rzeczywistości. Zaskoczyło mnie!

Mini-beryl:

Colt M4:

Szok, ale widać jak w M4 jest to łatwe. Taki sam wyzwalacz magazynka mają właśnie karabinki MSBS, więc będzie szybciej niż w berylach :D (swoją drogą, szkoda, że beryli nie ma w shooterach - tylko AK47 do usrania...)

Apropos broni w grach. Dorwałem się do Borderlands i jest tam pół miliona lub więcej róznych kombinacji spluw. Podobno. Spędziłem w tej grze narazie 1h i mnie... wciągnęła. Post-apokaliptyczne klimaty, duuużo strzelania i szczypta rpg. Gdyby taką grafikę (w sensie kolorów i światła) miał Fallout 3, było by idealnie!

Więcej, jak pogram zdrowo w Borderlands.

Mogą Cię zainteresować...

0 komentarze