Niepokój

czwartek, czerwca 24, 2010

Zagłębiam się w historię przedstawioną w Heavy Rain, coraz bardziej. Przygnębiająca i niepokojąca ona jest. Jako ojcu 6+ letniego chłopca, odczucia płynące z gry zwiększają mi się z 5 razy. Spoilować nie chcę, ale, na relaks w tej grze nie liczcie. Chyba, że ktoś umie odprężyć się przy "Milczeniu owiec" lub podobnym filmie ;-)


Historia wciąga, jak Twin Peaks. Czy inna autostrada lub mullholland drive. Podobno, giera ma 18 ścieżek i 5 różnych zakończeń. Narazie, dawkować sobie ją będę, jak dobrą książkę. Choć nie jest ona na każdy wieczór - teraz, jak leje, doznania z wylewającego się przygnębienia z ekranu można sobie zwiększyć. No i ... grać na słuchawkach.

Początkowo, grałem razem z żoną - tj. ja grałem, a ona próbowała coś czytać, ale ilekroć na nią zerkałem, to była wpatrzona w ekran. Ale przy kolejnej sesji - stwierdziła, że nie, dziękuje, bo zbyt smutne. Stąd przesiadka na słuchawki.

Lokalizacja - rewelacyjny dubbing, nie ma żadnej ściemy z "wypłaszczonymi" przekleństwami. Soczysta "kurwa" też się pojawia, jak to w życiu.

Widziałem na PSN Store, że jest już DLC z nową historią, a podobno mają być kolejne! W sumie, sam się sobie dziwię, bo nawet nie czekałem na tę grę cały hype zlałem, a grę zdobyłem przypadkiem.

Taki sposób rozgrywki, w sumie mocno liniowy, z interakcją na poziomie gier przygodowych point & click + QTE, chyba jest dobre, dla zabieganych, dorosłych osób, które nie mają tych kilkudziesięciu godzin na rozegranie gry (np. rpg).

O oprawie wizualnej nic nie powiem - bo zapiera dech w piersi. Wreszcie, sensownie prowadzona kamera, wreszcie sensownie wyglądające ruchy postaci, mimika twarzy oraz "mikroruchy" gałek ocznych (szczególnie, można podziwiać przy animacjach w czasie "zmian postaci").

Origami stoi na półce.
A za oknem ulewa.

Mogą Cię zainteresować...

3 komentarze

  1. Gra jest super, żona również nie mogła oderwać wzroku od TV kiedy grałem. Szkoda, że ponoć nie ukażą się kolejne DLC.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytalem na ps3site ze zadnych dodatkow wiecej nie bedzie go developer skupia sie na innych projektach :/

    OdpowiedzUsuń
  3. Z tego co czytałem, developer skupa się na wersji pod PS Move. Z tego powodu _na razie_ nie będzie dodatkowych DLC.

    OdpowiedzUsuń