Prawdziwa broń i to szturmowa!

środa, lipca 28, 2010

Dziś wieczorem poszliśmy z Maćkiem (PSN_ID=ml4300) postrzelać na warszawiankę z prawdziwych spluw. Z emocji trzęsły się ręce, ale o dziwo... nasza efektywność zaskoczyła nas samych - z początku 100%, a potem również... 95% :)


Udało nam się nagrać krótkie filmiki - pozwolili, o ile byliśmy sami na strzelnicy (tj. nie było innych klientów). Udało nam się nagrać strzelanie z Glocka 17, początki z karabinu M4 oraz końcówkę strzelania z M16. 4 panie które przyszły też postrzelać przeszkodziły nam w filmowaniu :)

Poza Glockiem (625 gram) i karabinami, strzelaliśmy jeszcze z CZ85 Combat oraz ważącego ponad kilogram, ale za to delikatnym i czułym na dotyk ;-) spustem Tanfoglio Match (prawie identyko z CZ, cięższy o 15 gram). Amunicja pistoletowa 9x19 mm, a do karabinków - sportowa 5.6 mm (dwa razy krótsza łuska niż w oryginalnej bojowej 5.56 mm - tu, ze względów "trwałości" samej strzelnicy, jak powiedział instruktor - "rozniosło by nam kulołapy").

(pierwsze strzały z Glocka - efektywność 5/5 w sylwetkę!)

A teraz kolej na Maćka - lepsze skupienie w celu

Przesiadka na karabin szturmowy M4 to normalnie poezja. Obaj stwierdziliśmy, że prawie bez odrzutu i strzelało się jak z wiatrówki :) Osobiście twierdzę, że "dziwne" odgłosy karabinów (m.in. M4) w MAG nie wzięły się z nikąd! Nasza M4 na strzelnicy brzmiała dokładnie tak samo.

Maciek z M4 (niestety, instruktor pomachał mi bym nie kręcił :( )

A tu ja z M16.

Instruktor stwierdził, że celniej strzelałem niż z M4. Ba... w M4 wyniki były: 2x6 pkt (poza sylwetką), 1x7 pkt, 6x8 pkt, 8x9 pkt i 2x10 pkt (chociaż, tu nie jestem pewien czy połowa z nich to nie M16, bo tarcze zmienialiśmy). W każdym bądź razie, ostatnie 10 nabojów z M16 to wyniki: 1x7 pkt, 1x8 pkt, 3x9 pkt i... 5x10 pkt :D


Niestety, M16 okryła się złą sławą bo była strasznie zawodna. I niestety, sami tego doświadczyliśmy!


Szkoda, że nie nagrało się jak strzelaliśmy z CZ85 Combat. Mi osobiście strzelało się lepiej niż z Glocka, Maćkowi - odwrotnie. Sam w domu mam replikę CZ75 Compact (4,46 mm BB CO2), jest trochę lżejsza od oryginału (o jakieś 100 gram) i bardzo przypominała 85kę - inny kształt zamka. Może przez to, że jednak się do tego pistoletu "naumiałem" przykładać? A to moje wyniki:
A jeszcze zdjęcie sylwetki: mniejsze otwory to po kulach M4, większe - po 9 mm Glocku i Tanfoglio.

A te "słupki" to łuski kalibru 9 mm :D

Mogą Cię zainteresować...

2 komentarze

  1. Dawaj na strzelnicę przy "warszawiance". Tylko trzeba sobie wcześniej telefonicznie tor zamówić. Wymagane - dowód osobisty + gotówka (100 zł tor na godzinę, 1 zł za nabój 5.6 mm :D).
    http://www.strzelnica-wp.pl/

    OdpowiedzUsuń