The Drake is dead, long live the Drake!

czwartek, sierpnia 18, 2011

No i... pojawiła się krew. Co prawda moja (jak zwykle), ale tym razem staranniej przygotowałem się do jej upuszczenia. Tzn. tak mi się wydawało, że staranniej :)Mimo tego, że jestem do tyłu równe 31 mln ISK, bawiłem się świetnie.


Nowy Drake będzie lada chwila kupiony, a wszystkie błędy taktyczne zapamiętane i poprawione będą. Szczerze mówiąc zdziwiony jestem jak fajnie (mimo błędów) mi się walczyło, fajne było uczucie jak inne statki przede mną pryskały, wreszcie... zwrotność tego bydlęcia mnie zaskoczyła.

Tego na filmie nie widać, ale do wrót dolatywałem 3 razy, za każdym razem przedłużałem czas mojego postoju dając "się złapać". Hurricane był jednak zbyt wolny, a moje zwroty szybkie więc udawało mi się uciec. Stąd - zabawa w kota i myszkę.

Powtórka... hmm... z przyczyn niezależnych, będzie trochę później. Raz, pojawiła się u mnie chęć na RPGa, konkretnie na Opad Radioaktywny w rejonie New Vegas i dalsze levelowanie w misjach specjalnych w rejonie Korei, podkręcone trochę tym, że właśnie skończyłem czytać military fiction Marcina Gawędy "Kaukaskie Epicentrum" o innej wersji wojny rosyjsko-gruzińskiej z 2008, tym razem w wersji z udziałem Gromu, USAF, Litwinów i SEALsów :D. Z rozpędu zanabyłem kolejną książkę tego autora - "Rebelia" o naszych wyczynach w Karbali (Iraq). Ta, poczeka, bo w kolejności mam kolejne military-fiction, tym razem o wojnie białorusko-polskiej kolejnego autora z warbook.pl - Vladimira Wolffa, konkretnie drugi tom "Czerwona apokalipsa" (wcześniejsza książka - "Stalowa kurtyna" wgniotła mnie w fotel z siłą szarżującego T-91 "Twardy"). Uwielbiam modern warfare!

Btw, kolejny tom z serii Honor Harrington jest w księgarniach, a nie na mojej półce! Więc klimaty EvE książkowo też sobie zapodam. Aaa... zapomniałbym, Drake poczeka chwilę, aż mi sie wyskilują Heavy Missile Launchers Tech II - czyli za 11 dni. Dlaczego? Teoretycznie, mógłbym użyć najlepszych na rynku wyrzutni Tech I - tzw. "Arbalestów" bo do nich pasują super-mocne Caldari Navy Heavy Missiles. Tylko...

...ceny (w kolejności od najgorszej do najlepszej):
 • Heavy Missile Launcher I - ok 30 tyś ISK
 • 'Malkuth' Heavy Missile Launcher - ok. 300 tyś ISK
 • Advanced 'Limos' Heavy Missile Launcher - ok 650 tyś ISK
 • XR-3200 Heavy Missile Launcher - ok.... 3,5 mln ISK (WTF?)
 • 'Arbalest' Heavy Missile Launcher - ok..... 12 mln ISK (WTF?!?!?)
 • Heavy Missile Launcher II - ok 850 tyś ISK
Dla porównania, battlecruiser kosztuje tylko 27 mln ISK. A potrzebuję takich wyrzutni 7 sztuk. Stąd, nie mając jeszcze skilli na Tech II, i nie chcąc zrujnować się finansowo użyłem kiepawych Limosów. Jaka różnica? Rate of fire. Tyle i tylko tyle. Na Limosach, damage per second (DPS) mam 248, na Arbalestach i Tech II (obie wersje mają identyczne RoF, Tech II ma większe wymagania na power grid i CPU oraz skille, za to jest tani i gorzej się "przepala") powyżej 300. Przepalenie zwiększa to o 20-25%. Czyli... nie dość, że taniej (T2) to jeszcze efektywniej. Jako bonus, można użyć rakiet Fury lub Precision. Pewnie tańsze od frakcyjnych Caldari Navy, a wg statsów jedne mają większy damage, drugie lepiej biją mniejsze statki. A wiadomo co wygrywa tak naprawdę - KASA i efektywność :D

Dobra, logoff, trzeba przestrzelać pukawki ;)

Mogą Cię zainteresować...

3 komentarze

 1. Bys został w vudu dłuzej to bys sie nauczyl pvp a tak... jeszce 20 drejkow spadnie :]
  R4kez

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki R4kez za wsparcie :) A tak serio, mam budżet na spadnięcie 12 drajków... i ja muszę solo. Solo i juz :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak na przyszłość... Jak bijesz się na 0 na bramie i widzisz, że dostajesz bęcki, a jestes w statku z niezlym tankiem (np. drejk :P) to wyłączasz rakiety, punkty, weby i inne moduły ofensywne (włączając w to drony) i czekasz te 60 sec - rezy przepalasz. Skok na drugą stronę i... może się uratujesz, pod warunkiem, że bijący Cię team się nie zorientował :)

  Fit masz niezły. Można zastanowić się czy jednym rigiem nie załatać dziury na EM, ale to nie jest jakaś kluczowa sprawa :P

  Co do rakiet - to zanim wyskilujesz wyrzutnie T2 limosy się sprawdzą - nie musisz kupować meta 3 lub 4.

  Na sam koniec - hurek na armorze, na 0 na gejcie... bait jak chu... :P

  OdpowiedzUsuń