moje EvE 2008 - RPG pełną gębą!!

poniedziałek, czerwca 18, 2012

Gdy byłem Ezronymiusem, w pewnym momencie zaczęło być tak - stworzyliśmy prospekt opisujący naszą roleplejową korporację ("Odezwa do narodu"), a później na forum i mailach szły takie oto battlereporty (w dalszej części):

Odezwa do narodu
----People of People's Republic
People's Republic of New Haven


Odezwa do narodu Republiki Ludowej


 

 

 

 

 

 


_________________
Ereb Romerouse
Chief of Logistic
Szef Partii Legislatorów
To fight, you need the sword


People of People's Republic. We need you!


Comrade!

If you have feeling that you can fight for greater good of People's Republic of New Haven, here is place for you! We believe, that everybody deserves a Dole. We demand and we give. Everybody works, everybody fights.

Knowledge about our ancestors, written by David Weber in Honor Harrington series will be appreciated. Also, knowing us in real life opens the door to great fame in battles by side of People's Navy of New Haven!

We role-play in local and contacts with rest of Eve-universe. We hate those pesky Manticorian corporates. We fight everybody which will be or is against us.

Would you like to know more?
Join!

For further information about application ask in-game comrade Jaskier Valmont.

For the Republic!
For the Dole!
_________________
Ernest Ezronymius
Chief of Committee,
"Libertate, Fraternite, Egalite"Ojczyzna w niebezpieczeństwie!


Towarzysze,

Po raz kolejny wróg pokazał swą przebiegłą i fałszywą naturę. Zostaliśmy podstępnie pozbawieni dostępu do zasobów naturalnych i nowych ziem dla naszych towarzyszy.

Wróg zablokował drogę do układów i planet, które należą do nas z dziada pradziada... nasi przodkowie wykuwali swój los na tych planetach i zostawili nam je na wieczną własności.

Agresja skierowana w nas nie została niczym sprowokowana ... zostaliśmy zmuszeni do obrony... wskrzesiliśmy Marynarkę Wojenną, która w swej świetnej przeszłości wielokrotnie udowadniała swoją siłę i sprawności niszcząc wrogie plany i oswabadzając tereny, które z otwartymi rękami i kwiatami witały nasze jednostki, wprowadzające sprawiedliwość i prawo.

Po raz kolejny przyszedł czas, żebyśmy przypomnieli sobie te piękne chwile.

Towarzysze Ojczyzna wzywa...
_________________
Chief Officer of PolitBiuro
Minister of Propaganda


Twoja kariera w obronie słusznej sprawy


People’s Navy gwarantuje szybką karierę wojskową. Nasz Komandor posiada olbrzymią wiedzę wyniesioną z rozlicznych walk (prowadzonych jako samodzielny wojownik oraz w ramach dużych korporacji) oraz wynikającą z długoletniej tułaczki po Eve Universe. Pod jego okiem staniesz się wojownikiem, przy którym nikt nie podniesie ręki na naszą Ludową Republikę.

  • Szkółka walki – light czyli PvE. PvE czyli player vs środowisko. Innymi słowy walka z NPCami, walka na misjach. Dajemy Ci niepowtarzalną szanse na realizację każdej misji w grupie bohaterskich dowódców okrętów Marynarki Ludowej. Dzięki temu nie będzie przed Tobą misji zbyt trudnych a tylko te dostarczające radość. Młodzi stażem gracze zapoznają się tu z zasadami walki oraz jak efektywnie się bronić. Największym doświadczeniem dysponuje Towarzysz Szef Partii Dolistów, Szogrom, który doceni pomoc nawet na misjach poziomu 3 (bo dużo jest zbierania i salvageowania) oraz podzieli się tajnikami jak dobrze zarabiać na PvE.

Informacje o wspólnych akcjach będę publikowane na forum oraz poprzez corp-mail’a.

  • Szkółka walki – hard czyli PvP. PvP czyli player vs player. To walki między graczami. Ludowa Marynarka nakierowana jest na największą efektywność w walkach, by w przyszłości móc stać się korporacją najemniczą. Nauczymy się działać razem i walczyć nawet w podstawowych fregatach. Nauczymy się komunikacji bitewnej. Nauczymy się podchodzic wroga i przełamywać gate campy. Największym doświadczeniem dysponuje Towarzysz Przewodniczący Komitetu, Ezronymius. Patrolowanie obszarów Republiki Ludowej, walki z imperialistycznymi najeźdźcami. Zadania samodzielne oraz z udziałem całej floty. To będą główne zadania! Czyli to co tygrysy lubią najbardziej ;-)

Informacje o wspólnych akcjach będę publikowane na forum oraz poprzez corp-mail’a.

  • Życie na granicy. Konwoje z bronią i amunicją z hi-sec do 0.0 to konieczność, by zapewnić przetrwanie flocie Ludowej Marynarki. Niestety, wiodące głównie przez tereny wroga. Liczymy na Twoje wsparcie!

  • Nie samym chlebem.... Dlaczego 0.0? Poza dreszczykiem emocji, przestrzeń ta dostarcza dużych pieniędzy. Szybciej niż misje 3go poziomu. Tylko tu znaleźć można nieistniejące w low i hi-sec asteroidy. Tylko tu trafiają się konwoje NPC wiozące towary warte miliony ISK. Tylko tu, samotny ciężki krążownik (BattleCruiser) Ludowej Marynarki można z doświadczonym dowódcą potrafi pokonać grupę wydzieloną floty NPCów w składzie dwa okręty liniowe (BattleShipy) oraz 3-4 krążowniki eskorty. Nie czekaj!
Gdzie jesteśmy? Jak się przyłączyć do walki o słuszną sprawę?


Kwatera główna znajduje się na stacji:
Location: Stacmon V, Moon 9, Federation Navy Assembly Plant (jest tam hangar korporacji, a stacja jest głównym rynkiem w okolicy)
Constellation: Fislipesnes
Region: Palcid

Medical facility: Stacmon V – I.. Factory (umożliwia przeniesienie i update klona)

Wkrótce zostanie otwarta dodatkowa baza służąca już operacjom wojskowym oraz zarabianiu dużych pieniędzy na NPC:
Location: V4-L0X (hangar, wokół ciche systemy do NPCowania, misje dla Intaki Space Police)
Region: The Syndicate

Poleć tam!! Po zadokowaniu po prawej stronie będzie panel Headquarters. Odszukaj stronę People's Republic Of New Haven i kliknij, aby złożyć aplikację.

Skład Komitetu Centralnego:

  • Przewodniczący, Komandor Marynarki Ludowej Republiki: Ezronymius
  • Szef Biura Politycznego (Szef Propagandy); Jaskier Valmont
  • Szef Logistyki (Szef Partii Legislatorów): Ereb Roumerouse
  • Szef Misji (Szef Partii Dolistów): Szogrom
  • Szef Biura Bezpieczeństwa: Dab3r


Jesteśmy Republiką. To lud wybiera skład KC, miej na niego wpływ! (hehehe ;-))


----------

A potem było jeszcze lepiej:

Battle report

From: Rethger
Sent: Wednesday, July 30, 2008 5:12 PM
To: Ezronymius
Subject: :-) roleplaying.... eve
Importance: Low
  
najlepsza ta stopka w kontekście tematu wiadomości :-)

From: Ezronymius
Sent: Wednesday, July 30, 2008 5:12 PM
To: Rethger
Subject: :-) roleplaying.... eve
Importance: Low

Towarzysze,

niestety doszlo do tego, ze na wezwanie Biura Politycznego odpowiedziały zaledwie dwie załogi:

1.) Oscar Saint Just -> pod komendą Towarzysza Komandora Ezronymiousa
2.) La Fayete -> pod komendą Towarzysza Jaskra Valmont

Zaczelismy działania zaczepna w systemie Cuisvalert... nasza prowokacja zostala jednak rozszyfrowana i doszlo do walk z silnie wyposazona jednostka Assault Frigate koroporacji YOHO...

Poczatek walk zdecydowanie przebiegal nie pomyslnie...

Pierwszy do walki przystapil krążownik La Fayette (klasy Caracal) dowódca krążownika, wydał po 5 minutach walki rozkaz odwrotu, ze względu na niewłączenie się do walki "Oscara Saint Justa".... zawiodła jednak komunikacja... Towarzysz Jaskier zbyt późno poinformował Dowódce naczelnego Naszej Dzielnej Ludowej Floty i gdy Oscar Saint Just przybyl na miejsce zastal tylko przygotowana do walki wroga jednostke, co skonczylo sie sromotna porazka i zestrzeleniem jednostki Ludowej Floty.

Ludowa Flota nie zamierzal sie jednak poddawac... drugi atak na jednostke rozpoczal nowy okret komandora Ezry... jednak blad w komunikacji spowodoalwa ze Towarzysz Minister Jaskier zbyt pozno dotarl z powrotem na pole walki i mogl juz tylko ostrzeliwac sie z wroga Fregata Assaultowa... Systemy walki elektronicznej spowowdowaly jednak, ze mimo slabszego uzbrojenia standardowego La Fayette dlugo byl gora w walce, to on zadawal obrazenia jednostce wroga... co prawda nie mogl rowniez zadac jakis dotlkiwych obrazen, ale znajdowal sie poza zasiegiem skutecznym jednostki wroga (systemy zaklocania namierzania dzialaly na maxymalnym obciazeniu) ... walke po 10 minutach przerwal Towarzysz minister... gdyz na scanerach pojawil sie drugi wrogi statek... co spowodowalo drastyczna zmiane sil...

Wroga fregata nawiazala komunikacje i po wymianie kurtuazyjnych uprzejmosci "La Fayette" opuscil system udajac sie do swojej obecnej przystani znajdujacej sie w systemi Oursalert....

Chawala bohaterskim zalgom.
_________________
Comrade Jaskier Valmont
Chief Officer of PolitBiuro
Minister of Propaganda


Ze względu na działalność wrogiego wywiadu, w relacji Tow. Min. Prop. Jaskra zostały zamaskowane prawdziwe nazwy i typy okrętow biorących udział w walce.

Dzięki udziałowi Biura Bezpieczeństwa - obcy element zostal zlikwidowany, więc Komitet zdecydował się na odtajnienie informacji:

1. Okręt wroga to nie Assault Frigate a Heavy Assault Cruiser klasy Cerberus. Dużo groźniejszy przeciwnik.

2. "Oscar Saint Just" to Stealh Bomber (fregata tech 2) w wersji mocno eksperymentalnej. Dla niepoznaki, nie użyto standartowej nazwy okrętu Ludowej Marynarki tylko nazwę kodową "I saw a titan today".

3. Rozpoczęcie walki miało miejsce w systemie Duripant. Rozpoznano możliwości techniczne Stealh Bomber'a w starciu z Gallente Navy frigate (okręt frakcyjny, koszt = wysoki, wytrzymałośc/bojowość = wysoka). Okazało się że atak 3 głowic typu cruise (klasa BattleShip) zadaje jednorazowo uszkodzenia równe 100% shield, 50% armour. Niestety, wróg uciekł z pola walki i test przerwano. Flota przemieściła się do Cistuvaert.

4. Drugi okręt Kom. Ezronymius'a to tania fregata walki elektronicznej klasy Griffin. Udany atak na sensory wrogiego Cerberusa wyciął go z walki na długie trzy minuty, niestety tuż przed przybyciem drugiego okrętu Ludowej Marynarki klasy Caracal, wróg przełamał zagłuszanie i dokonał ostrzału Griffina likwidując go na miejscu.

5. Akcja miała na celu zaznaczenie obecności Ludowej Marynarki w regionach Essence i Verge Vendor.

Ku chwale Ludowej Republiki!
_________________
Ernest Ezronymius
Chief of Committee,
Commander of People's Navy
"Libertate, Fraternite, Egalite”
This message is for the designated recipient only and may contain privileged, proprietary, or otherwise private information. If you have received it in error, please notify the sender immediately and delete the original. Any other use of the email by you is prohibited.

Mogą Cię zainteresować...

0 komentarze