EvE Online - Poradnik dla początkujących, część 1

poniedziałek, sierpnia 17, 2015

Zdecydowałem się nagrać porządny poradnik z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście nie dla faktu nagrania poradnika ;) ale by pomóc tym graczom, którzy chcieliby zacząć przygodę z tą grą (lub zaczynali, ale odpuścili) i przeraża ich mnogość opcji. Pierwsza część - to absolutne początki, choć przy okazji pokazuję parę rzeczy, które warto znać na początku gry: sterowanie statkiem, kontrolowanie zasięgu działek, czytanie informacji w logu walki czy też co przydatnego niesie w sobie opis możliwości statku bądź umiejętności.

Całość trwa 1h (wybaczcie jakość dźwięku, next time będzie lepiej).

Zanim przejdziecie do filmu - jeszcze słowo na temat wyboru postaci w grze. Otóż wg mnie, spokojnie można wybrać dowolną rasę oraz dowolne pochodzenie naszej postaci - determinują one początkowy zestaw umiejętności oraz miejsce startu gracza. Później, jak ktoś chce, zawsze można to zmienić (wystarczy wykupić odpowiednią umiejętność i trenować). Oczywiście - zarówno rasa jak i miejsce "urodzenia" mają bardzo ważny aspekt role-playingowy, więc zachęcam by dokonać takiego wyboru, by radowało się Wasze serce i dusza :).

Ja na cele szkoleniowe wybrałem imperium Gallente, rasę Jin-Mei, pochodzenie Jing Ko Caste. Dlaczego? Bo jakoś tak zawsze wybierałem Caldari lub Amarr, więc czas na zmiany. Poza tym, Jin-Mei jest dość młodą rasą federacji Gallente, przez co (dla mnie) egzotyczną. Więcej, można poczytać w historii...Jeśli ktoś z Was jest chętny by zacząć - nic trudnego - kliknij tu, i voila!!

A teraz już zapraszam do oglądania.Fly safe!

Mogą Cię zainteresować...

3 komentarze

 1. Fajny poradnik, dopiero zaczynam zabawę z eve i mam pytanko: czy na dalszym etapie grania jest możliwość lądowania na planetach lub księżycach? czy tylko na stacjach. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej! dzięki!
  Niestety nie ma takiej możliwości. Co prawda można robić tzw. planetary interaction, ale to widok strategiczny i ustawianie ikonek fabryk, magazynów oraz ciągów komunikacyjnych i nie ma nic wspólnego z łażeniem po nich.

  Można dokować w stacjach, lub trzymać sprzęt w tzw POSach (bazy przy księżycach) no i teraz weszły Fortece (własne stacje z usługami przy księżycach), ale tu nie mam kompletnie doświadczenia, bo już od długiego czasu nie gram w eve.

  OdpowiedzUsuń
 3. inny fajny poradnik tekstowy po naszemu
  http://esportcenter.pl/kategoria/gry/eve-online/

  OdpowiedzUsuń