Modern combat action vs tactical shooters!!!

wtorek, listopada 17, 2009

Pierwsze podejście do Modern Warfare 2, do multi było skażone niechęcią. I oczywiście dostałem ostre wjebki i stwierdziłem "oż ku, ale chaos, syf kiła i mogiła! Wracam do SOCOMa" mówiłem dnia następnego. Bo single w MW2 jest boskie, zaiste pięknie wyreżyserowane, jest akcja non-stop (nie ma tu takiego odczucia skryptów jak w Killzone 2).


Ale nastał wieczór kolejny. Skipper marudził od jakiegoś czasu, że nie robię filmików. Więc powiedziałem sobie - "a co mi tam" i odpaliłem MW2 w multi + kamera:


A potem, idąc za ciosem dobyłem pudelka z SOCOMem i zrobiłem sobie bezpośrednie porównanie:


I powiem Wam... cholera by to wzięła. Dawno w SOCOMa nie grałem, więc wciągnęło mnie na kolejne półgodzinki. Gdyby nie MW2, fajne, nowe i czekające - to bym siedział dalej w SOCOMie. A czemu nie siedziałem? Bo ostatnio przeszedłem całe FEAR 2: Project Origin :D

Wracając do shooterków. Socom mi się opatrzył. MW2 kusi, poza gfx'ą która jest genialna, to jeszcze ma ponad 20 mapek, a te, równie miodne jak w SOCOMie (których ta ma ino 7). Tryby gry MW2 - podobne, a nawet więcej wariacji. Kustomizacja - podobna, jedynie mundurów się nie da zmieniać, bo w MW2 stają dwa oddziały wrogich armii (lub milicji), a wiadomo - w oddziale sorty mundurowe są takie same.

MW2 ma jeszcze coś - lep w postaci rozwoju postaci. Nie jest to rozwój powolny i upierdliwy jak w Killzone 2, gdzie odblokowanie snajperki to ponad 24h ciągłej gry. Tu, w MW2 po półgodzinie miałem dostęp do wszystkich pięciu klas postaci, dodatkowo z możliwością stworzenia 5 własnych. No i grzebania w broniach i... w skillach postaci. Uczynić ją szybszą w biegu, lub dokładniejszą w celowaniu. Miodnie!

Kto zgadnie z jakiego filmu jest drugi kawałek z videa o MW2? :DMogą Cię zainteresować...

2 komentarze

 1. Wreszcie wpis z oprawą graficzną! Ez, postarałeś się albo w końcu przypomniałeś sobie, że jeden filmik wart jest więcej niż tysiąc słów ;-)

  MW2: Co to za damski głosik w drugiej połowie ? Zdecydowanie żądam Blitzkrieg’ów w takich filmach. To jest muza odpowiednia do przelewanej krwi i wybuchów granatów.

  SOCOM: Szacun za akcje w 4 minucie – wejście do budynku (na piętrze) i totalna rozwałka bez strat własnych.

  Wiem, że się powtarzam, ale ZDECYDOWANIE potrzeba opcji robienia filmów prosto z konsoli. Wówczas byłoby słychać strzały i jakość by się polepszyła. A pro po jakości. Ez – rozumiem, że jak tylko YouTube umożliwi wrzucanie filmików HD to zmienisz swoją wypasioną kamerkę na coś na miarę nowych czasów, co?

  Nie grałem w te gry ale jako obserwatorowi z trzeciego rzędu zdecydowanie bardziej odpowiada grafika z MW2.

  OdpowiedzUsuń
 2. podziękował :-) A co do kamerki - oj przydałaby się, neistety narazie to mogę w max=856 x 480 px bo tyle daje Windows Movie Maker.

  A damski głosik jest z dość dynamicznego filmu o grupie specjalnej, gdzie trup ściele się gęsto, więc IMHO pasi.

  OdpowiedzUsuń