Efektywny setup karabinka (BF4)

środa, marca 18, 2015

W ramach poszukiwania najlepszej spluwy uświadomiłem sobie, że ważniejsze tak naprawdę jest odpowiednie dobranie osprzętu. Często gęsto albo jest za blisko, albo za daleko i człowiek męczy się ze strzelaniem. Parę miesięcy temu grałem na powiększeniu 1x czasem z powiększarką 2x, ale raczej unikałem większych powiększeń. W tym sezonie jest odwrotnie. I czasem jest do bani, bo na close combacie nie strzelam z biodra, machinalnie robię przycelowanie i mi wróg ucieka. A ja... do Valhalli.

Po poszukiwaniach, badaniach i testach, dotarło do mnie, że karabinek musi być jak najbardziej uniwersalny. Chyba, że ktoś celowo nastawia się na daleki, bądź na bliski dystans. Wtedy - odpowiedzią jest broń boczna. No, ale wróćmy do uniwersalnego setupu.

Umyśliłem sobie, że uniwersalny karabinek można zbudować w kilku wariantach. Osobiście skupię się na dwóch interesujących mnie broniach - mało stabilnym i szybkim MTAR oraz bardzo stablinym, a wolnym Type-95.


Niemniej, setup dla innych broni też można dobrać (dla porównania użyłem AKU-12, AK 5C oraz ACE 52 CQB, dla którego na końcu przedstawię (nie testowany jeszcze) zestaw eksperymentalny.

Dla szybkich: na krótszy dystans, mniej kopie, blisko, dalej

Dla broni szybkostrzelnych, takich jak MTAR-21, które mają niestety niską stabilność (przy strzelaniu serią), używam zestawu:tj. kolimator 1x + magnifier 2x + skośny uchwyt oraz kompensator - na CQB latamy na kolimatorze, z przycelowaniem zawsze i krótkimi seriami. Taki zestaw ma niższy odrzut w każdym kierunku o ok 25%. Na dalszym dystansie włączamy 2x i można lepiej kogoś usiec.

Dla stabilnych: na dłuższy dystans, bardziej kopie, dużo dalej, blisko

Alternatywnie, można użyć innego zestawu optyki, np. PRISMA 3,4x + canted ironsights. Szczególnie na dalsze mapy. Ale tutaj, nastawiając się na dalsze strzelanie, wolałbym ciężką lufę i ziemniaczka (potato/stuby grip). Odrzut jest większy, ale skupienie - miodzio.Tylko uwaga, w takim zestawie broń bardziej lata na boki, ale można to skompensować poruszeniami żołnierzem na boki, Jak patrzę na statsy cięższego ACE 52 CQB, to skupienie jest jeszcze lepsze, ale odrzut - praktycznie ten sam. Mimo, że nie wygląda, to MTAR ma zasięg większy niż ACE. Tyle, że ACE nadrabia siłą pojedynczego pocisku.

A jak jest z broniami stabilniejszymi? Na bazie AKU-12, ciężkiej lufy i ziemniaczka, ma skupienie genialne i nie kopie! Dalej, patrząc na jeszcze bardziej stabilne Type-95B1 wydaje się bronią wręcz stworzoną dla kogoś, kto lubi sobie przycelować i nie sieje seriami jak jakiś pajac ;)

Porównanie skupienia

Podgląd statsów pierwszego zestawu vs drugi zestaw. Do porównania, jeszcze AK 5C, specjalnie dla Ascherona.

Bliższa odległość, większy rozrzut, dla szybszych broniLepsze na dalszą odległość, krótsze strzały

Eksperyment - CQB z biodra

Niestety, żadnego z zestawów nie mogę użyć na ACE 52 CQB, więc zdecydowałem się posprawdzać jakby to było strzelać z biodra. Czyli zestaw - hamulec wylotowy + laser + ergo-grip (ten co dodaje do Hip fire):


Mniemam , że taki zestaw na CQB może być zaskakująco skuteczny, o ile opanuje się odruch. Oczywiście kolimator to pomyłka... w takim przypadku, lepiej wykorzystałoby się ACOG'a lub inny powiększalnik 3-4 x na dalsze odległości.

Zobaczymy.

Mogą Cię zainteresować...

0 komentarze