Nowy, lepszy blog

środa, stycznia 13, 2016

Wszystko się kiedyś zmienia. Może dopadł mnie kryzys, może po raz kolejny pomyślałem - po co to wszystko? Piszę o tych grach w kółko, czasem jest to pamiętnik, czasem jakieś porady...Zacząłem mieć dość. Coś chciałem zmienić. Wkurzał mnie Blogger, więc postanowiłem zmienić platformę. A potem stwierdziłem, po co? Przecież zmiana nie ma sensu, poprzedni blog żył 7 lat, zdobył iluś tam czytelników... może zmienić wygląd? I tu pojawiła się myśl: po raz kolejny? Potrzebowałem zmiany, ale nie takiej...

Natchnął mnie Maciek, który stwierdził krótko:

Pisz dla ludzi. Gadaliśmy o tym, jakie zabawkowe pociągi kupić, bym mógł bawić się ze swoim synem. Wiesz ile sieci przegrzebałem, by NIE znaleźć odpowiedzi na moje wątpliwości? Po rozmowie z Tobą - wiem już co kupić. O tym pisz!

Pogadaliśmy chwilę, i on miał rację! To jest ZMIANA której chcę i szukam! (cholera, za dużo tych wykrzykników...). Blog nie tylko o grach, ale o wszystkim, co zawsze chciałem napisać, ale nie miałem gdzie, bo wydawało mi się, że nazwa do czegoś zobowiązuje.

Tylko zadałem sobie pytanie - czy rzeczywiście? Grać można w gry, muzę, na nerwach... a od gry do zabawy i dalej do aktywności niedaleko (no i wszak były już tu skoki w bok). A wszystko to po to, by spędzić dobrze wolny czas.

Życie pokazuje, że to jak spędzać cenny wolny czas jest czasem trudne. Wszak trzeba dzielić go na rodzinę, swoje pasje, przyjaciół lub oddać się błogiemu lenistwu. Nie mamy go za wiele, a życie jest pełne niespodzianek, więc szkoda marnować go na wyważanie otwartych drzwi, jeśli ktoś już to zrobił za Ciebie! Więc nie zdziwcie się, gdy nagle na tym blogu pojawią się posty w stylu:

Nie wiesz w co grać sam lub z kimś?
Nie wiesz jak spędzać czas ze swoją pociechą?
Nie wiesz co czytać, oglądać, słuchać i chcesz odkryć coś nowego?
Nie wiesz jaką zabawkę kupić dziecku lub prezent swojej drugiej połowie?
Nie wiesz co zrobić z wolnym dniem?
Nie wiesz jak zabrać się za paintball, dechę czy cokolwiek innego?
Nowa tematyka Nowego, Lepszego Grania Czas 2.0

Sam jestem ciekaw tego eksperymentu.

No i teraz drogi Czytelniku, przeczytałeś pierwszy post nowego, lepszego bloga.

Napisz mi, proszę co o tym sądzisz?

Mogą Cię zainteresować...

9 komentarze

 1. Nowy, lepszy ... zobaczymy czy lepszy i czy faktycznie nowy :-) Czekamy na pierwsze posty w nowym charakterze i o nowej treści. Wówczas będziem krytykować, ganić i wyśmiewać! Oczywiście żartuje, Będzinem tylko chwalić :-) W każdym razie, wciąż czekamy niecierpliwie.
  Co to formy....
  „Bialość, widzę białość”. Choć lubię proste formy to chyba ta nie bardzo do mnie przemawia, choć może jest to efekt przyzwyczajenia się do poprzedniego wyglądu. W każdym razie po załadowaniu się strony zastanawiałem się czy mój firewall nie zablokował ładowania tła. Ale pewnie jestem starą konserwą i jak się przyzwyczaję to stwierdzę, że poprzednia wersja była przeładowana :-)
  Panel po prawej stronie na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie, że odsyła do innych blogów czy serwisów informacyjnych. Dopiero po przeczytaniu i chwili zastanowienia stwierdziłem, że to są linki do starych postów. Trochę mylące na pierwszy rzut oka. Czy tytuł sekcji „trendy” jest właściwy? Jakie trendy ma obrazować?
  Sekcja „Mogą Cię zainteresować”. Część paneli nie ma grafiki i wyświetla obrazek przekreślonego aparatu fotograficznego z napisem NO AVALIABLE PHOTO, który nakłada się na tytuł posta. Słabo to wygląda.
  Przewijając w dół. Pusto (bo ten post akurat jest krótki), tylko panel po prawej. Zauważyłem, że nie wczytał się obrazek pod linkiem „Jakkuri desu!” oraz ostatni link – „Dodaj Swojego bloga do spisu” - nie ma grafiki. Niemniej to może być kwestia mojej sieci. FW jest bardzo restrykcyjny.
  Na końcu spis tag’ów. Nie wiedziałem, że tyle ich jest. Fajnie że są wszystkie w jednym miejscu choć pewnie przy krótkich postach, ktoś kto nie zagląda tu regularnie, nie będzie wiedział o nich. Nowy tag – „Życie” ;-)
  Poniżej licznik. Co właściwie on pokazuje? Wszystkie wyświetlenia strony?
  Może tak z okazji zamknięcia jednego rozdziału i otwarcia nowego podzielisz się garścią statystyk, ile osób, jakie posty, co krytykowano/chwalono, „G+1”, etc? 7 lat to szmat czasu. Gratulację za wytrwałość. Zakładam, że przy 10 rocznicy będzie jakaś huczna impreza dla stałych czytelników.

  Ponieważ ten rok powinien zawierać sporo gier, które nas mogą interesować, okazji do pisania będziesz miał mnogość. A uwzględniając rozszerzenie tematyki, dojdzie jeszcze kilka tematów, które nas wspólnie interesują. To może być ciekawy czas dla Twojego bloga :-) Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Skipper za tak bogaty feedback! Część rzeczy już poprawiam, pozostałe... to chyba Twoja sieć ;) Co do licznika - tak, to najprostsza statystyka - liczba odwiedzin na blogu od jego początku (prawie, bo wystartował rok później). Co do szczegółowych statystyk... chyba wrócę się do przedostatniego posta i dołączę grafikę, jak to wyglądało na przestrzeni lat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się nowy design podoba.Poprzedni trącił już starymi skarpetami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thnx! Przy okazji zauważ... ZŁOTE... elementy ;)

   Usuń
  2. piję do tego, by JamesHellfire określił nowy design jako "no, teraz to blog jest jak złoto!" ;-) (nie wiem czy tak, bo tylko Kubunia potrafi to odpowiednio powiedzieć)

   Usuń
 4. Bajera! Jasne kolory zawsze na plusie. Choć przyznam, że zawsze wchodziłem tu ze względu na treść, a nie wygląd. Nawet "notatnik" bym przebolał :) Trzymam kciuki za kolejne udane lata z blogowaniem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Choć notatnik to byłby trochę za wielki hardkor :D

   Usuń